Volfram elektroodid TIG keevitamiseks

TIG-keevitamise üks määratlevaid elemente on volfram. Tegelikult tähistab seda TIG-i esimene täht: volfram-inertgaas. TIG kasutab keevisõmbluse (harilikult puhast argoon) kaitsegaasiks, TIG keevitus täitevarrast, mis sobib TIG keevitamiseks ja volfram elektroodi, mis fokuseerib ning suunab keevituskaare. Volfram-elektroodid on koosnevad üle 95% volframist, kuna see metall on tugev ja kõrge sulamistemperatuuriga. Volfram elektroodide seas on vähemalt 5 erinevat tüüpi, mis on harilikult liigitatud varvide kaupa, mille eesmärk on markeerida kui palju muudest elementidest on elektroodile lisatud.

Elektroodi värvi markeering

Teatud tüüpi metallide TIG keevitamiseks on vaja erinevaid volframpreparaate ja sordid on eristatud värvikoodiga. TIG-elektroodide ja peamised värvid / sordid on järgmised: roheline (EWP) = puhas volfram, oranž (EWCe-2) = 2% sertifitseeritud, punane (EWTh-2) = 2% toorium, kuld ( EWLa-1,5) = 1,5% lantaan, pruun (EWZr-1) = 1% tsirkoon.

OMADUSED:

Roheline volfram elektrood

Rohelist volfram elektroodi kasutatakse erinevat tüüpi vahelduvvooluga AC TIG keevitamisel, alalisvoolu DC rakendustes on kaare süütamine nõrgem ja sellel on väiksem voolutugevus.

Puhtad volframelektroodid (AWS -klassifikatsioon EWP) sisaldavad 99,50 protsenti volframit, neil on kõigi elektroodide kõrgeim tarbimismäär ja tavaliselt on need legeeritud analoogidest soodsamad.

Need elektroodid moodustavad kuumutamisel puhta elektroodi otsa ja tagavad tasakaalustatud laine korral suurepärase kaare stabiilsuse vahelduvvoolu keevitamiseks. Puhas volfram tagab ka kaare stabiilsuse vahelduvvoolu siinuskeevitamisel, eriti alumiiniumi ja magneesiumi puhul. Seda ei kasutata tavaliselt alalisvoolu keevitamiseks.

Punane volfram elektrood

Volframelektroodid (AWS klassifikatsioon EWTh-2) sisaldavad vähemalt 97,30 % volframit ja 1,70-2,20 % tooriumi. Need on tänapäeval kõige sagedamini kasutatavad elektroodid ning neid eelistatakse nende pikaealisuse ja kasutusmugavuse tõttu. Toorium suurendab elektroodi elektronide emissiooniomadusi, mis parandab kaare käivitamist ja võimaldab suuremat voolu kandevõimet. See elektrood töötab sulamistemperatuurist palju madalamal, mille tulemuseks on tunduvalt madalam tarbimiskiirus ja välistab keevistuskaare rändamise suurema stabiilsuse saavutamiseks.

Neid elektroode kasutatakse peamiselt vahelduvvoolu AC TIG keevitamiseks (näiteks õhukese gabariidiga alumiinium) ja alalisvoolu DC TIG keevitamiseks süsinikterasel, roostevabal terasel, niklil ja titaanil.

Tootmise ajal jaotub toorium ühtlaselt kogu elektroodile, mis aitab volframil pärast lihvimist säilitada teritatud serva – ideaalne elektroodi kuju õhukese terase keevitamiseks. Kuna toorium on radioaktiivne, tuleb elektroodi teritades ja detaile lihvides kasutada hingamisteede ja silmade kaitsevahendeid.

Kuldne volfram elektrood

Kuldsetel volfram elektroodidel on palju oranži ja punase tüübi omadusi. Need on vastupidavad ja stabiilsed, heade kaare süütamise omadustega ning sobivad vahelduv. AC ja alalisvoolu DC keevitamiseks. Nende lantaan elektroodide täiendavaks eeliseks on nende suurem voolutalitlusvõime antud läbimõõdu korral, võrreldes rohelise, punase või oranžiga. Neid saab kasutada palliga või terava otsaga, olenevalt sellest, mida te keevitate.

Lantaan-volframelektroodid (AWS-klassifikatsioon EWLa-1.5) sisaldavad vähemalt 97,80 protsenti volframit ja 1,30–1,70 protsenti lantaani elektroodidel on hea kaare süütamise omadus, madal läbipõlemiskiirus, hea kaare stabiilsus.

Lantaan -volframelektroodid sobivad ideaalselt keevitusseade optimeerimiseks. Need volfram elektroodid töötavad hästi terava otsaga vahelduvvoolu AC või alalisvoolu DC volfram elektroodiga. Neid saab kasutada ka vahelduvvoolu AC siinuslaine keevitusrežiimides. Lantaanvolfram hoiab hästi teritatud elektroodi otsa, mis on suur eelis terase ja roostevaba terase TIG keevitamisel. Võrreldes puhta volframiga suurendab 1,5 protsendi lantaani lisamine antud elektroodi suuruse korral maksimaalset voolu ülekande võimet ligikaudu 50%.

Oranž volfram elektrood

Tugevdatud volframelektroodid (AWS klassifikatsioon EWCe-2) sisaldavad vähemalt 97,30 protsenti volframit ja 1,80–2,20 protsenti tseeriumit. Need elektroodid toimivad kõige paremini alalisvoolu keevitamisel madala voolu korra. Tänu heale kaarele, mis algab madalatel voolutugevustel, on oranž volfram muutunud populaarseks sellistes rakendustes nagu orbitaaltorude ja -torude valmistamine, õhukeste lehtmetallide töötlemine ning väikeste ja õrnade osadega seotud tööd. Sarnaselt tooriumiga on seda kõige parem kasutada süsinikterase, roostevaba terase, niklisulamite ja titaani keevitamiseks. Tugevdatud elektroodide kasutamine kõrgematel voolutugevustel ei ole soovitatav, kuna suuremad voolutugevused põhjustavad oksiidide kiiret migreerumist otsas olevale kuumusele, eemaldades oksiidisisalduse ja nullides selle protsessi eelised.

Pruun volfram elektrood

Pruunid elektroodid annavad kaare, mis on äärmiselt stabiilne, seetõttu sobivad need suurepäraselt peaaegu saastumata keevitamiseks. Sellel tüübil on sarnane või parem voolu kandevõime punase või oranži elektroodiga palliga otsaga vahelduvvoolu rakendustes.

Tsirkoonitud volframelektroodid (AWS klassifikatsioon EWZr-1) sisaldavad vähemalt 99,10 protsenti volframit ja 0,15 kuni 0,40 protsenti tsirkooniumit. See sobib ideaalselt vahelduvvooluga keevitamiseks, kuna see hoiab tihendatud otsa ja on kõrge saastumiskindlusega. Selle voolu kandevõime on võrdne või suurem kui toorium volframil. See TIG elektrood ei sobi alalisvooluga DC keevitamiseks.

Hall volfram elektrood

Hallid volfram elektroodid sisaldavad mitmesuguseid haruldaste muldmetallide elemente. Nende omadused võivad kaubamärgiti erineda. Igaüks loetleb pakendil või kataloogi kirjeldusel, millest see koosneb ja milline on selle kavandatud rakendus.

Haruldaste muldmetallide volframelektroodid (AWS klassifikatsioon EWG) sisaldavad täpsustamata lisandeid haruldaste muldmetallide oksiididest või erinevate oksiidide hübriidkombinatsioone, kuid tootjad peavad pakendil märkima iga lisandi ja selle protsendi. Sõltuvalt lisanditest võivad soovitud tulemused hõlmata stabiilset kaart nii vahelduvvoolu- kui alalisvooluprotsessides, pikemat eluiga kui toorium volfram, võimalus kasutada väiksema läbimõõduga elektroodi sama keevitus töö jaoks, suurema voolu kasutamine sarnase suurusega elektroodi jaoks. Tsirkoonitud volframelektroodid (AWS klassifikatsioon EWZr-1) sisaldavad vähemalt 99,10 protsenti volframit ja 0,15–0,40 protsenti tsirkooniumit. Tsirkoonitud volframelektrood tekitab äärmiselt stabiilse kaare ja takistab volframi ebaühtlusi.

Kuidas konkreetseid volfram elektroodide värve kasutada?

keevitamine

Milliseid metalli tüüpe enamasti keevitate?

Milliste gabariitidega metalliga enamasti töötate?

Kas ja kui palju te kasutate alalisvoolu DC ja AC vahelduvvoolu režiime?

Rohelised elektroodid sobivad kõige paremini vahelduvvoolu siinuslaine keevitamiseks. Need sobivad suurepäraselt alumiiniumi ja magneesiumi jaoks. Mustmetallide jaoks pole see parim valik ja seda ei soovitata kasutada alalisvooluga keevitamiseks.

Oranžid elektroodid töötavad hästi õhukese terasese, roostevabast terasest materjali ja nikliga, kuna kaare käivitamine toimub madalama voolutugevusega. See muudab selle sobivaks lehtmetalli ja haprate tööde jaoks, ilma et oleks oht detailist läbi põletada. Töötavad kõige paremini alalisvoolu keevitamisel väikese vooluga, kuid neid saab kasutada ka vahelduvvoolu keevitamisel. Nende kasutamine kõrgema voolutugevusega põletab selle oksiidid kiiresti ära, muutes selle palju vähem efektiivseks.

Punastel elektroodidel on oranziga sarnased rakendused. Neid saab kasutada ka õhukese alumiiniumi ja muude materjalide vahelduvvoolu keevitamiseks ning alalisvoolu keevitamiseks ka vastupidise polaarsusega teras-, nikli- ja titaanisulamitel. Nii oranž kui ka punane volfram elektrood töötavad kõige paremini terava elektroodi otsaga.

Kuldsed elektroodid suudavad antud läbimõõduga elektroodi jaoks rohkem voolu kanda, ilma et elektrood deformeeruks. See muudab kuldse volfram elektroodi paksemate materjalide jaoks sobivamaks. Ots võib olla terav või palliga, sõltuvalt sellest, mida ja millises seades Te keevitate. Neid saab kasutada enamiku metallide vahelduv- või alalisvoolu keevitamiseks.

Pruunid  elektroodid sobivad hästi vahelduvvooluga keevitamiseks, kui vajate kuuliga otsa ja otsite võimalikult väikest kulumise protsenti. Neid elektroode ei kasutata alalisvoolu DC keevitamisel, seega kasutatakse seda enamasti alumiiniumi või magneesiumi keevitamiseks.

Jasic Volfram elektroodide tabel:

Volfram elektroodi diameetri valimine:

Volfram elektroodid leiab: Volfram elektroodid

TIG vardad leiab: TIG vardad

Keevitustarvikud leiab: Keevitustarvikud

TIG keevitused leiab:

TIG keevitused