Kirjeldus
STANDARDSEADMED
- Sherman DIGITIG 200 AC / DC Multipulse keevitusseade
- Keevitushoidik T-26 / 4m regulaatoriga käepidemes
- Massikaabel
- Põleti TIG
Keevitusseade DIGITIG 200 AC / DC MULTIPULSE kasutatakse terase ja värviliste metallide käsitsi TIG-keevitamiseks alalis- ja vahelduvvooluga. Sellel on ka MMA-keevitamise võimalus (kaetud elektroodiga).
Seade võimaldab kaare ja impulsi karakteristikute keevitusparameetrite täielikku digitaalset reguleerimist ja juhtimist ning vahelduvvoolu siinuse valikut.
Sellel on kontaktivaba HF süüde, võimalus juhtida erinevates režiimiides nagu näiteks punktkeevitus. Samuti on võimalik salvestada 20 erinevat impulsi ja keevitusvoolu parameetrite seadet.
MMA-keevitamise ajal on võimalik reguleerida funktsioone ARC FORCE ja HOT START.
TEHNILISED ANDMED
- Toitepinge AC 230V 50Hz
- Maksimaalne voolutarve MMA: 5,7 kVA, TIG: 4,1 kVA
- Nimikeevitusvool / töötsükkel MMA: 180 A / 60% TIG 200 A / 60%
- Nimipinge tühikäigul 67 V
- Maksimaalne voolutarve MMA: 26,6 A, TIG 18,6 A
- Seadme võrgukaitse 25 A.
- Kaal 15 kg
- Mõõdud 510 x 210 x 380 mm
- Kaitseaste IP23
PARAMEETRITE REGULEERIMISE VALIKUD
- KAARJÕUD 0–100 A.
- KUUM KÄIVITUS 0–100 A
- Gaasi eelvool 0,1 – 15 s
- Gaasi järelvool 0,1 – 15 s
- Voolu tõus 0 – 15 s
- Praegune langus 0 – 15 s
- Algvool 5 – 200 A.
- Keevitusvool MMA: 20 – 180 A TIG: 5-200 A
- Baasvool 5 – 200 A.
- Kraatri vool 5 – 200 A.
- Impulsi sagedus 0,5 – 999 Hz
- impulsi laius 10–90%
- Vahelduvvoolu sagedus 1 – 250 Hz
- Vahelduvvoolu saldo 15–50%
- Punktkeevitus 0,1 – 15 s
PÕLETI REGULEERIMISEGA KEEVITUSHOIDIK T-26
TIG-põletil on käepidemes olevate nuppude abil voolu kaugreguleerimise võimalus.
- Käepideme tüüp: T-26
- Maksimaalne voolutugevus: 200 A
- Gaasi vool: 10-20 l / min
- Kaarsüüte: mittekontaktne (HF)
- Pikkus: 4 m
TÖÖREŽIIM 2T / 4T / SP
2T – Kahetoimeline režiim – käepideme käepidemes oleva nupu vajutamine lülitab ionisaatori sisse ja süütab kaare. Keevitamine toimub nupuvajutusega.
4T – režiim – käepideme käepidemes oleva nupu vajutamine lülitab sisse ionisaatori ja kaare süüte, seejärel vabastage nupp ja alustage vabastatud nupuga keevitamist. Nupu uuesti vajutamine peatab keevitamise
SP – Külmkeevitus – see on TIG-punktkeevitus, mis võimaldab keevitada õhukesi elemente tänu väga madalale soojuse emissioonile liitetsoonis. See koosneb kaare tsüklilisest lühiajalisest süttimisest ja kustumisest. Keevitamine toimub pidevas režiimis, käepideme käepidemes oleva nupu vajutamine käivitab tsüklilise süttimise ja kaare kustumise, nupu vabastamine lõpetab keevitamise.
AC LAINE KUJU VALIK
- Siinuslaine – klassikaline laine, mis sarnaneb trafo keevitajatega, mida eelistavad vanemad keevitajad.
- Square Wave – universaalne, kõige sagedamini kasutatav lainekuju mis tahes materjali keevitamiseks. Tekitab keevisõmbluses rohkem soojust, läbib paremini kui muud kujundid.
- Trapezoidal Wave – vedela basseiniga pehmem kaar ja hea materjaliniisutus. Parem kaare juhtimine kui siinuslaine.
- Kolmnurklaine – eriti eelistatud õhukeste materjalide keevitamisel.
SEADISTUSTE MÄLU
Seadmel on viimase seadistuse mälu ehk peale välja- ja uuesti sisselülitamist taastatakse viimati seatud parameetrid. Samuti on võimalik salvestada kokku 20 seadistuste komplekti – 10 TIG ja MMA meetodite jaoks.
GAASI EELVOOLAEG 0,1 – 15s.
Aeg käepideme käepidemes oleva nupu vajutamisest ja gaasiventiili avamisest kuni kaare löömiseni. Tavaliselt peaks põleti düüsi väljalaskeava kaitsegaasi varustamiseks kuluma kauem kui 0,5 sekundit, et varjestada keevitamise algust ja volframelektroodi.
ALGVOOL (STARK AMP) 5 – 200A.
Pärast käepideme käepidemes oleva nupu vajutamist ilmub vooluahelasse vool. Mida suurem on käivitusvool, seda lihtsam on kaare lüüa. Kuid õhukeste lehtede keevitamisel võib liiga suur käivitusvool põhjustada läbipõlemist. Mõnes keevitusrežiimis ei tõuse vool töödeldava detaili soojendamiseks.
PULSI TÖÖLAIUS 10 – 90%.
Impulsi kestus võimaldab teil reguleerida tungimise sügavust. Laiuse suurendamine suurendab läbitungimissügavust, vähendab materjali siseneva soojuse hulka, vähendades läbipõlemise ohtu õhemate lehtede või väiksemate komponentide kaudu.
Suuremate voolude korral tuleks kasutada madalamaid impulsi laiuse väärtusi. Väikeste voolude puhul tuleks kasutada suuremat impulsi laiust, näiteks alla 100A voolu korral laiust üle 50%.
ALUSAMP 5 – 200A.
Keevitusprotsessi säilitamise eest vastutav vool, vooluimpulsi madalam väärtus. See hõlbustab materjali sisestatud soojushulga kontrollimist.
Baasvoolu reguleerimine on võimalik ainult impulsskeevitamise ajal
ALLAKAAL 0 – 15s.
Keevitusvoolu languse aeg seatud väärtuselt nullini või kraatrivoolu väärtuseni.
KRAATRI VOOLU (VIISMISAMP) 5 – 200A.
Voolutugevus, mida kasutatakse mõnes keevitusrežiimis, kui kaar ei kustu kohe pärast keevitusvoolu langust. See võimaldab täita kraatri ja keevisõmbluse otsa.
PRAEGUNE TÕUSUSAEG (ÜLESKALL) 0 – 15 s.
Aeg, mille jooksul keevitusvool tõuseb käivitusvoolust seatud keevitusvoolu väärtuseni.
PULSI SAGEDUS 0,5 – 999Hz
Sagedus, millega vooluimpulsi väärtus muutub keevitusvoolu ja baasvoolu vahel.
SAGEDUS AC (AC FREQUENCY) 1 – 250Hz
Kasulik alumiiniumi keevitamisel. Mida kõrgem on sagedus, seda parem on keevisõmbluse kvaliteet ja seda parem on kaare fookus
AC BALANCE 15–50%
Positiivse ja negatiivse faasi kestuse suhe. Tasakaalu vähendamine toob materjali rohkem soojust, mille tulemuseks on kitsam keevisõmblus ja sügavam läbitungimine, vähendades samal ajal volframelektroodi soojuskoormust. Tasakaalu suurendamine toob materjali vähem soojust, mille tulemuseks on parem puhastus, lai keevis ja madalam sulamine, kuid pingestab volframelektroodi oluliselt.
GAASI VOOLU AEG 0,1 – 15 s.
Aeg kaare kustutamisest kuni gaasiventiili sulgemiseni, et kaitsta tahkuvat keevisvanni õhu eest ja jahutada volframelektroodi. Liiga lühike järelvooluaeg võib põhjustada keevisõmbluse oksüdeerumist. TIG AC režiimis (vahelduvvool) keevitamisel peaks see aeg olema pikem.
HF – MITTEKONTAKTNE KAARSÜDE
Seade DIGITIG 200 AC / DC MULTIPULSE on varustatud ionisaatoriga, mis võimaldab kontaktivaba kaarsüütet.
MMA KEEVITAMINE
Sherman digitec® DIGITIG 200 AC / DC Multipulse seade võimaldab keevitamist kaetud elektroodiga.
KAARJÕU FUNKTSIOON (MMA)
See võimaldab reguleerida keevituskaare dünaamikat. Kaare pikkuse lühendamisega kaasneb keevitusvoolu suurenemine, mis stabiliseerib kaare.
Väärtuse vähendamine annab tulemuseks pehme kaare ja väiksema sulamissügavuse, väärtuse suurendamine aga sügavama läbitungimise ja lühikese kaarkeevituse võimaluse.
Funktsiooni ARC FORCE kõrge väärtusega on võimalik keevitada minimaalse kaarepikkuse ja suure elektroodide sulamiskiirusega.
KUUM KÄIVITUS (MMA) FUNKTSIOON
Rahvasuus tuntakse seda kuumkäivitusena. See töötab kaare löömisel, mistõttu keevitusvool tõuseb ajutiselt üle keevitaja seatud väärtuse.
HOT START on loodud vältima elektroodi kleepumist materjali külge ja on suureks abiks kaare käivitamisel. Väikeste osade keevitamisel on soovitatav see funktsioon välja lülitada, kuna see võib põhjustada tooriku läbipõlemist.
IGBT TEHNOLOOGIA
Keevitusmasina elektrienergia muundamise süsteemi ehitamise aluseks on IGBT-tehnoloogial valmistatud elektroonikasüsteemid, mis võimaldavad tööd sagedusalas üle 200 kHz.
Keevitaja on varustatud toitepinge kompensatsioonisüsteemiga, mis võimaldab nende tööd pingekõikumiste korral toitevõrgus kuni 10%.
TÖÖTSÜKKEL
Töötsükkel põhineb 10-minutilisel ajavahemikul. 60% töötsükkel tähendab, et pärast 6-minutilist seadme töötamist on vajalik 4-minutiline paus. 100% töötsükkel tähendab, et seade saab töötada pidevalt ilma katkestusteta.
TURVATASE
IP määrab seadme vastupidavuse taseme sisemusse sattuva tahke ja vee saastumisele. IP23 tähendab, et seade on kohandatud töötama suletud ruumides ega sobi kasutamiseks vihma käes.
KAUGLED
LED, mis näitab, et seade on kaugjuhtimisrežiimis. LED-tuli süttib automaatselt, kui kaugjuhtimispuldi pistik on pistikupessa ühendatud.
ALARM LED – KAITSE ÜLEKUUMEMISE EEST
Seade on varustatud automaatse termolülitiga, mis katkestab keevitusvoolu, kui seade läheb liiga kuumaks.
Ekraanile ilmub ka veakood “E00”. Sel juhul ärge lülitage keevitajat välja ega ühendage seda vooluvõrgust lahti. Õige temperatuuri saavutamisel lähtestub kaitselüliti automaatselt.
GAASI KAITSENUPP
Nuppu kasutatakse õige gaasivoolu kontrollimiseks. Nupu vajutamine ja all hoidmine avab solenoidklapi ja gaas voolab. Nupu vabastamine sulgeb gaasivoolu.